T.B.: "STAG je prasárna"

6. října 2006 v 16:04 | neznámý
Skupinka písmen, která nám dává magické slůvku STAG, neboli studijní agenda na pardubické univerzitě, Bermudský trojúhelník v Polabinách ...

V této chvíli bylo rok, kdy naše nejmenovaná spolužačka Tereza Baráková našeho oboru (spisová a archivní služba) měla nezapomenutelný výstup na přednášce novověku s tehdejším "šéfem" katedry historických věd, před rokem ještě na Fakultě humanitních studií pardubické univerzity. Její nezapomenutelná větička: "Ten STAG je ale prasárna!" hovoří o všem, myslím, že se většina studentů S*A*S může po zápisu do zimního semestru 2006/2007 pod tuto větu podepsat.
Nyní mi dovolte, abych se i s vámi podělil o pravdivou příhodu.
Tento příběh se odehrává jednoho krásného večera v učebně univerzitní auly.
Pan prof. Vorel chystajíc se na první přednášku v novém akademickém roce 2005/2006 náhle uviděl mihotající se ručku nad hlavou studentky prvního ročníku S*A*S Terezy Barákové. Připomínám, že již zmíněná studentka nezapomněla p. profesora upozornit na její zařazení do ročníku a prohlásila: "Já jsem studentka prvního ročníku!" v tento okamžik většina posluchačů poznala, že se něco bude dít a většina měla pravdu v následujících minutách se odehrála, pro nás pozorovatele neskutečná "švanda", pro studentku prvního ročníku minuty nepochopení a pro p. profesora ne minuty, ale hodiny šoku, nepochopení a zoufalství.
Musím připomenout, že studentka byla silně ovlivněna démonem zvaným alkohol, proto neustále nabírala na síle a pokračovala ve svém výstupu. Na silná slova došlo hned v zápětí a T. B. pronesla: "Ten STAG je ale prasárna" p. profesor snaživší se dívku pochopit jí vyzval, aby své připomínky sepsala a zaslala je na sekretariát katedry, ale kdepak, Tereza jakoby zbavená zdravého rozumu neustále pokračovala, démon alkohol byl neustále silnější a silnější. Po ještě několika výzvách na sepsání problémů se STAGem vše utichlo, tedy omlouvám se neutichlo, démon alkohol usnul hlasitým spánkem.
Po první části přednášky hned po vyhlášení přestávky se následně probudila i hlavní hrdinka "malého" představení a rozběhla se na chodbu pardubické univerzitní auly, všichni okolo jsme si mysleli, že nešťastná dívka jde pronásledovat p. profesora, ona však zmizela kdesi v útrobách budovy.
PS: Pan profesor si myslel, že nešťastnice pronásleduje jeho tak nenápadně zvyšoval svou krokovou frekvenci.
*POVÍDKA ZVEŘEJNĚNA SE SOUHLASEM HLAVNÍ HRDINKY PŘÍBĚHU*
//<![CDATA[ //]]>
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.